Header Ads

Od poniedziałku nowe aplikacje na rowery Veturilo

Szykują się duże zmiany dla użytkowników miejskich rowerów Veturilo. Od poniedziałku nie będzie działać dotychczasowa aplikacja Nextbike. Mieszkańcy korzystający z tego systemu będą musieli zainstalować nową.

"Od dnia 03.07.17 aplikacja Nextbike na Androida i iOS nie będzie obsługiwała systemu rowerów Veturilo w Warszawie" - czytamy na oficjalnym profilu Veturilo w mediach społecznościowych.

Zamiast tego, użytkownicy będą mieli do wyboru dwie inne aplikacje. Pierwsza o nazwie "Veturilo – Warszawski Rower Publiczny" umożliwi wyszukiwanie rowerów i ich wypożyczanie. A oprócz tego będzie wyposażona w mapę stacji.

Druga - "City Handlowy bikes" stanowi nieco rozszerzoną wersję i oprócz wyżej wymienionych trzech funkcji pozwoli też zapisywać pokonywane trasy, sprawdzać prędkość, pokonany dystans czy spalone podczas jazdy kalorie.
Skąd zmiany w systemie?

Konieczność zmiany systemu tłumaczył w rozmowie z transport-publiczny.pl rzecznik Nextbike’a Marek Pogorzelski. Przypomniał, że aplikacja Nextbike, z której wypożyczający rowery korzystali do tej pory miała charakter uniwersalny – działa nie tylko w stolicy, ale też w innych miastach, w których firma posiada rowery. Natomiast umowa zawarta z warszawskim ratuszem nakazywała stworzyć nową aplikację, dedykowaną specjalne dla Veturilo.

Przed dokonaniem wyboru nowej aplikacji, mieszkańcy powinni pamiętać o kilku technicznych kwestiach. Decydując się na podstawową wersję "Veturilo" będzie można nadal korzystać ze starego loginu i hasła. Nie zmienią się też środki finansowe, które uzbieraliśmy na naszym koncie.

Natomiast druga aplikacja będzie wymagała nowego konta, a co za tym idzie – nie przejdą też pieniądze zgromadzone w poprzednim systemie. - Konto w Citi Handlowy Bikes można założyć wykorzystując ten sam numer telefonu i dane, co do tej pory, ważne jednak, by PIN do konta był inny - podkreśla rzecznik Nextbike’a.
Dawna aplikacja się przyda

Żeby zainstalować i zacząć wypożyczać sprzęt na nowej aplikacji, nie trzeba kasować starej. Co więcej, aplikacja Nextbike będzie niezbędna tym, którzy będą chcieli skorzystać z roweru w innych miastach. Przypomnijmy, że dwie nowe aplikacje mają działać jedynie w stolicy.

Dodatkowo, aplikacja Nextbike potrzebna będzie nadal użytkownikom Windows Phone. Obydwie aplikacje mają bowiem działać wyłącznie w systemach Android oraz apple’owym iOS.

Brak komentarzy