Header Ads

WhatsApp umożliwia przesyłanie dowolnych plików


Aplikacja WhatsApp doczekała się właśnie aktualizacji, która wprowadza kilka mocno wyczekiwanych funkcjonalności. Po tym jak w ubiegłym roku otrzymaliśmy możliwość wysyłania załączników w postaci dokumentów PDF, teraz użytkownicy mogą sobie przesyłać praktycznie każdy typ plików. Po ostatniej aktualizacji, w wysyłanej za pomocą WhatsAppa wiadomości, może towarzyszyć już dowolny plik: dokument, film, obraz, archiwum ZIP czy nawet programy (APK). W tej chwili jednak rozmiar przesyłanego pliku nie może przekroczyć 100 MB.

Dzięki takiemu rozwiązaniu WhatsApp dogonił inne podobne aplikacje, takie jak Telegram czy Viber, w których możliwość wzajemnego przesyłania plików została włączona wcześniej. Warto dodać, że w najnowszym WhatsAppie rozwinięto funkcje związane z formatowaniem tekstu. Jeżeli chcemy wyróżnić słowo, wystarczy dotknąć napisanej wiadomości, a po chwili na ekranie pojawią się opcje formatowania, m.in. możliwość wytłuszczenia tekstu, pochylenia itp.


Usprawnione zostało także wysyłanie zdjęć. Jeżeli udostępniamy kilka fotografii jednocześnie, zostaną one zgrupowane w galerię. Warto też dodać, że WhatsApp nie będzie już kompresować zdjęć. Będą one przesyłane w oryginalnym rozmiarze.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku aplikacja doczekała się wideopołączeń, a na początku bieżącego dwuetapowej weryfikacji. Poza tym, niedawno otrzymaliśmy też aktualizację statusu w stylu Snapchata, integrację z Siri czy filmy zdjęć.

Najnowsza wersja WhatsApp jest już dostępna zarówno w Google Play, jak i AppStore.


Brak komentarzy