Header Ads

Apple oficjalnie prezentuje iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus


Każdy z nas spodziewał się, że Apple zaprezentuje odświeżone wersje iPhone 7 i 7 Plus z ubiegłego roku. Przez długi czas wszyscy myśleliśmy, że zostaną one nazwane iPhone 7s i 7s Plus, ale od kilku dni wiedzieliśmy, że tak nie będzie. Dziś oficjalnie poznaliśmy iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Skok pomiędzy nazewnictwem może zaskakiwać, ale w obu modelach zachodzą zmiany, zarówno wewnątrz i na zewnątrz, które mogą to wyjaśniać.

Przód obu urządzeń z serii iPhone 8 wygląda zupełnie identycznie jak w przypadku iPhone 7. Uświadczymy tam standardowy wyświetlacz LCD o proporcjach 16: 9. Pod nim znajduje się przycisk z TouchID. Przedni panel umieszczony jest na aluminiowej ramie. Wszystko zmienia się jeśli chodzi o tył. Na aluminiowej ramie umieszczono szklany panel i jest to zupełnie odmienne od projektu, który znamy od wydania iPhone 6, gdzie cały korpus był jedną, metalową bryłą.

Apple nie zdecydowało się na duże zmiany ekranów i zobaczymy tu 4.7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 750 x 1334 dla iPhone’a 8 oraz 5.5 – calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 dla iPhone 8 Plus. Oba telefony oczywiście posiadają funkcję 3D Touch. Jest też jednak ciekawa funkcja, True Tone, która powiła się już w iPadach. Dostosowuje ona balans kolorów do otoczenia, co daje lepsze wrażenia podczas patrzenia na ekran.


iPhone 8 i 8 Plus posiadają lepsze aparaty od swoich poprzedników. Na pierwszy rzut oka zmian można nie zauważyć, ponieważ z tyłu znajdziemy moduły 12 MP, a z przodu 7 MP. Większy model posiada oczywiście dodatkowy czujnik z podwójnym zoomem. Apple jednak mówi, że są to zupełnie nowe aparaty, a więc oznacza to, że są maja gwarantować lepszą jakość obrazu.

Są zupełnie nowe, co oznacza, że oczekiwana jest lepsza jakość obrazu. Ponadto pojawiła się wiele ulepszeń po stronie oprogramowania, na przykład pojawia się nowy tryb „Portrait Lighting”. Umożliwia on optymalizację kolorów w czasie rzeczywistym. Apple zapewnia, że filtry w aplikacji aparatu będą znacznie lepsze niż u konkurencji.


Brak komentarzy